láska je sledovat jak někdo umírá

18. května 2014 v 14:32 | brusinka |  fanfikce - homestuck
Inspirováno písní "What Sarah Said" od "Death Cab for Cutie"
Pár: Dirk/Jake, Dirk/Roxy
hromada neopětované lásky a angstících teenagerů
Dvě. Tři. Osm. Šest.
Počítám tvůj dech na skle. Prohlubuje se ti věk na obličeji, každým dnem. Rád bych tě viděla, trochu žít. Nebo umřít. Nebo, víš co. Trochu víc existovat.
Třináct. Dva. Čtyři.
Snažím se tě dekódovat. Máš všechny informace vykvetlé na čele, lásko. Čtu z tebe, jako z otevřeného deníku. Většinou. Myslím. Bývá to snadné, totiž, ne všichni si to myslí, ne všichni tě vidí skrze to černé sklo, ale já si myslím, že mně se to zatím docela úspěšně daří.
Osmdesát. Tři. Sedm.
Poslední dobou jsi pryč. Jinde. Nevidím tě a neslyším a necítím a když se tě dotknu, třesu se zimou. A já vím, kvůli komu to tak je. Vidím jeho, vidím jak on tě nevidí, protože tě nechce vidět, protože se o to nepokouší a taky vidím, jak protože tě nevidí on, tak za chvíli zmizíš, utečeš mi a nezbude nic než prach. A vidím jak tě ničí, jak ti vyrval srdce (proč ti říkají Princ Srdce, když jediné, co se s ním stalo, bylo jeho ukradení a rozdrcení v zakrvácené dlani Jakea Englishe) a jak ty se necháváš.
Čtyří. Třináct.
To je ta kombinace, že? Protože láska je sledovat jak někdo umírá.
A to on pro tebe nikdy neudělá. Já to vím, ty to víš, držíš ho za ruku a modlíš se sám k sobě a on tam ani není, nikdy tam nebyl, jak by tam mohl být, už jsi ho neviděl, neslyšel jsi o něm několik měsíců a pustil jsi jeho ruku, nechal jsi ho jít.

Nech ho jít. Konečně. Pusť tu imaginární ruku, která ti volně visela v dlani a nech ho odejít. Řekni to. Pomalu to vyslov. Pečlivě. S precizností.

Je konec, Jakeu.

Skončils to. Zničil jsi sám sebe a zastavil si nevyhnutelnou sebedestrukci, drogu na které jsi byl až příliš dlouho závislý.

Dívám se na tebe. Pořád. Jsi prázdnější než kdy jindy, nabralo to úplně novou dimenzi. Oči se ti ztrácejí v lebce a zapadají ti dovnitř do mozku a za chvíli oslepneš a bubínky ti zaplaví krev a ohluchneš a jazyk se ti tak nafoukne, že se udusíš.

Vidím ti do duše.
A nemám tam místo. Ale stejně tě budu držet za ruku, která mi volně visí v dlani.

Láska je sledovat, jak někdo umírá.

Kdo bude ale koukat jak umírám já?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama