kočičí drápky

6. srpna 2014 v 10:20 | brusinka |  originální tvorba
Zpět po Camp Nanowrimo 2014 - aka po hromadě psaní, vypitého kafe a konečně - vítězství! Psala jsem anglicky, takže nemám, co sem hodit, ale nalezla jsem drabble, kterým jsem se na tento ročník připravovala.

"Lucinkó!"
Ticho. Možná, že když jí neodpoví, tak se její drahá spolubydlící nepřemístí do jejího pokoje a ona bude ještě chvíli moct spát. Slyší kroky v kuchyňce a pak i tlumené kobercem v obýváku.
"Lucinko, já vím, že jsi doma!"
Zaklepání na dveře. No a je to tu. Konfrontaci už se nevyhne. Slyší otevření dveří a jak Jasna těžce žuchne na postel hnedka vedle jejího zadku.


"Lucí, je vidět že jsi vzhůru," zakvílí mírně. Lucie pootočí hlavou a otevře oči. Jasna má už zase úplně rozcuchané vlasy a vypadá, jako by právě zažila Vánoce 2xCOMBO. V ruce drží chlupatou bílou kouli, která se marně vzpouzí.
"Ty sis koupila kočku!" téměř vykřikne a Lucie se zamračí.
"Světluško, právě jsem přišla domů, nemám čas na tvoje vyvádění, chci spát," ospale zachraptí a odsune se trochu směrem od Jasny a jejího zajatce.
Jasna si z toho očividně nic nedělá a zamrká na ni významně. Tetelí se u toho a pramen jejích ebenově hnědých vlasů se jí uvolní z drdolu a zašimrá ji na zátylku. Drží ubohého kocoura jako miminko a tomu se mezitím podařilo zaseknout si drápy v její mikině.
"Já nevěděla, že jseš takovej měkoch. Ach, to je tak sladký. Kdes ji koupila?" zavrněla jako by sama byla kočkou a zvedla jednu z jejích tlapek do vzduchu a mávala s ní. Zvíře už boj vzdalo a jenom nechalo vytažené drápy. Lucka s tím chudákem soucítila.
"Nekoupila jsem ho."
"Nego?" nadzvedla Jasna tmavé obočí.
"Dostala jsem ho od ségry. Koupila si ho, ale její přítelkyně má alergii na kočky, takže mi ho dala."
"Skvělé."
"Co je na tom skvělého?" otočila se Lucka úplně k Jasně.
"To že máme kočku samozřejmě. To je téměř jako mít spolu dítě," mrkla na ni Jasna a Lucka se zasmála.
"Tak to určitě. Zapomeň. Můžu už jít konečně spát?"
"Ano, ano, promiň," zašklebila se Jasna a vycouvala z pokoje s klimbajícím kocourem v náručí. "Už usnul," zašeptala ještě na odchodu a zabouchla za sebou dveře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama