Červenec 2017

můj otec, který nenávidí ženy

19. července 2017 v 21:57 | brusinečka |  originální tvorba
můj otec nenávidí ženy

ten samý rok, kdy se narodila moje sestra, když mě byly tři roky, se můj otec rozhodl opustit matku. když jsem to poprvé zjistila, plakala jsem. ne pro sebe, ne pro mámu, ne pro něj, ale pro moji sestru. připadala jsem si, jako kdybych já oproti ní měla neskutečnou výhodu. měla jsem více času s ním, více jeho lásky.
táta měl vždycky moji sestru radši. myslel si, že máma mi nadržuje a tak se rozhodl mít raději ji. nebylo to fér.
když mi bylo jedenáct, táta se rozvedl s mámou. když jsem o tři roky později našla staré fotky, mnohem starší, na kterých prováděl svou milenku po našem bytě, mámině bytě, cítila jsem nehoráznou zlost. seděla u piana, toho piana, na které jsem se já učila hrát své první akordy.

můj otec nenávidí ženy.

není to nenávist, kterou by uměl vyslovit nebo i pochopit, není to nenávist upřímná a jednoduchá. je to nenávist plíživá a nenápadná, maskovaná za kriticismus, za humor. můj otec nenávidí ženy, ale mě i mou sestru upřímně miluje. jak vysvětlit takový paradox?
ani si neuvědomuje, když ženy kolem sebe zraňuje, využívá, týrá. neustále mluví o jejich podřazenosti a vesele u toho kývne na nás se sestrou, jako by to byl vtip, kterému bychom se také měly smát.
'jste moje nejchytřejší, nejšikovnější, mám vás nejradši', ale když ženy píšou, jde o slátaniny, když ženy dělají cokoliv je to špatně a k smíchu a -
- když někdo to samé řekne o nás, otec by je zabil.

můj otec nenávidí ženy.